English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Upínací systémy

 

Stavebnice - upínací systém pro 3D měření SETFIX

Upínací stavebniceje systém určený k výstavbě opěrných a fixačních míst pro stabilní ustavení dílů v prostoru. To je  vyžadováno pro měření na 3D souřadnicových měřicích strojích, eventuálně i při jiných obdobných aplikacích.

 

  

SETFIX

Popis

je upínací stavebnicový systém určený k výstavbě opěrných a fixačních míst pro stabilní ukládání měřených objektů v  měřicím prostoru tří-souřadnicových měřicích strojů nebo na příměrné desce pro konvenční měření, eventuálně i při jiných obdobných aplikacích. Základním stavebnicovým prvkem jsou konstrukční Al tažené profily 40 mm pro basic a 20 mm pro ultralight s drážkami, se jmenovitým rozměrem 8 mm resp. 5 mm, dále soubor různých spojovacích kamenů (pro spojování prvků kolmo, mimoběžně nebo podélně), různých nastavovacích, podpěrných a upevňovacích dílů apod. Spoje jsou tvořeny šrouby velikosti M5 a M8.

 

Použití

Pomocí stavebnice SETFIX je možno opakovaně upínat součásti v definované poloze. Problematiku a požadavky pro upnutí součástí jsme schopni po vzájemné konzultaci vyřešit a předložit návrh konstrukce přípravku. Získáte sestavu přímo odpovídající Vašim požadavkům.

 

Výhody

U tohoto stavebnicového systému, oproti jiným používaným fixačním systémům, není vzájemná poloha dílů vázána roztečemi montážních otvorů. Systém SETFIX umožňuje stabilní polohování pro ploché i rotační díly - uložené mezi nástavné hroty nebo do prismatických drážek a díly s prostorově obecnými tvary.

Mimo standardní fixační sestavy je možno vytvořit hrotové zařízení s obecnou prostorovou polohou, polohovací sklopný stolek nebo jiná speciální měřicí zařízení.

S ohledem na velkosériovou výrobu tažených Al profilů je tento upínací systém zajímavý nejen svoji variabilitou, ale i cenou.

 

Povrchová úprava

Povrchová úprava nosných dílů je přírodní elox. Ostatní díly jsou ocelové s povrchovou úpravou černěním nebo matným chromováním.

 

Balení

Lze dodat jako rozebíratelný a polohovatelný upínací přípravek pro upnutí konkrétní součásti, nebo ve formě univerzální sady, která řeší běžné potřeby upínání pro metrologické účely.

Balení je zajištěno dle dohody, dle množství a bohatosti prodávané sady.

 

Provedení

Sady SETFIX mohou být v provedení basic i ultralight a jsou navrženy tak, aby splnily základní potřeby upínání.

Upínací sady dodáváme také v provedení dle přání zákazníka, kdy je možné si dle katalogu vybrat díly, které opravdu využije.       

 

S výběrem těchto dílů Vám ochotně poradí naši pracovníci.

Stavebnici předvedeme přímo ve vaší firmě a v případě zájmu Vás budeme informovat o dalších novinkách, které vyvíjíme.

Navrhneme Vám řešení na základě Vašeho požadavku či vzorku.

Nabízíme záruční i pozáruční servis.

 

Sortiment stavebnice SETFIX je možné dodávat jednotlivě nebo na základě požadavků zákazníka, navrhnout konstrukci a zhotovit upínací přípravky podle 3D modelů na míru. Podle množství komponentů se poté odvíjí i cena upínacího systému. 

 

Těšíme se na případnou spolupráci!